טבלת שרותי מט"י מול שרותי אריה כהן

צריך תכנית עסקית או לווי עסקי?

אריה כהן, כלכלן בכיר ומנוסה, נותן לך שרות אישי הכולל:

תכנית עסקית מלאה,אבחון לעסק,לווי עסקי לחודשיים והכנת בקשות לקבלת הלוואה !

ראה כאן טבלת השוואת מחירים לשרותי מט"י

השוואת מחירים: שירותי מט"י לעומת מחירון אריה כהן:

חונכות וליווי עסקי מחירון מט"י מחירון רגיל-אריה כהן
רישום לחונכות עסקית (במסגרת פרויקט החונכות של משרד התמ"ת) 100 ש"ח + (60 ש"ח + מע"מ לשעת יעוץ ) חינם, כולל אבחון ראשוני
ליווי עסקי – 10 שעות 1,500 ש"ח  לא רלוונטי
ליווי עסקי – 20 שעות (מקובל לאבחון) 2,950 ש"ח חינם לרוכשי התוכנית העסקית
<ליווי עסקי – 30 שעות 4,300 ש"ח חינם לרוכשי התוכנית העסקית
קרנות מימון 
(מומלץ לבדוק אפשרות סבסוד
במסגרת תוכנית אפיקים -לחץ )
   
טופס בקשה לקרן סיוע לעסקים (מסלול השקעה) 3,900 ש"ח  כלול בתוכנית העסקית + עמלה מהצלחה
טופס בקשה לקרן סיוע לעסקים (מסלול הון חוזר) 3,900 ש"ח כלול בתוכנית העסקית + עמלה מהצלחה
טופס בקשה לקרן סיוע לעסקים (מסלול מזורז) 2,950 ש"ח כלול בתוכנית העסקית + עמלה מהצלחה
האגודה להלוואות ללא ריבית 2,500 ש"ח אובמחירון מסובסד לזכאים  
תכניות עסקיות (ענפים מסורתיים)    
הכנת גליונות פיננסים + טקסט בסיסי(עד 5 עמודים)- מתאים לבקשה בבנק לעסק קיים! החל מ 2,500 ש"ח, ולפי מורכבות התוכנית כלול בתוכנית מלאה
תכנית עסקית מלאה בעברית (בסיסית- מורכבת)- מיועד לניתוח עצמי ועבור משקיעים (לא כולל רכישת מידע) 6,500 ש"ח – 10,000 ש"ח 5,000 ₪ + מע"מ
תכנית עסקית מלאה באנגלית (לעסק מסורתי, ללא רכישת מידע) שוק בינ"ל בתוספת של 5,000 ש"ח 10,000 ש"ח 7,500-1000 ש"ח כולל ניתוח שווקים בינלאומיים
תכניות מורכבות והי-טק    
בדיקת בקשת תנופה (עד 4 שעות) 500 ש"ח חינם
כתיבת בקשת תנופה 3,500 ש"ח 3,000 ₪ כמקדמה ותוספת לאחר אישור
תכנית עסקית למיזם הי-טק באנגלית – מיועד למשקיעים 15,000 ש"ח 10,000 ש"ח
הכנת תחזיות פיננסיות למיזם טכנולוגי החל מ- 3,000 ש"ח ע"פ מורכבות המיזם חלק מהתוכנית העסקית
ליווי שוטף ללא מגבלת שעות. לא מוצע 2,500 ₪ בחודש +תכנית עסקית חינם!

הניסיון הרב שצברתי ומאות תכניות שכבר כתבתי, מאפשרים לי לכתוב כל תכנית עסקית ביעילות ובמהירות !

שרותי מט"י במתכונת מותאמת אישית

במסגרת תוכניות הסיוע השונות לעסקים קטנים ובינוניים, הקים בזמנו משרד התמ"ת עמותה שתפקידה היה לסייע לעסקים ולמיזמי הזנק. העמותה, הנקראת מט"י מרכז טיפוח ייזמות, מקבלת מימון מלא מתקציב המשרד, ועד כה הוקמו כ-25 סניפים במקומות שונים בארץ. קהל המטרה העיקרי של סניפי מט"י הם עסקים בתחילת דרכם, או אפילו בשלב ראשוני של רעיון ותכנון, אשר יש לתת בידיהם כלים אשר יאפשרו להם לממש ולבצע אותם.

בסניף של מט"י יכול ייזם או בעל עסק לקבל את השירותים הבאים:
• כתיבת תוכנית עסקית והדרכה
• קורסים
• ייעוץ עסקי
• ליווי עסקי
• השגת מימון והלוואות, בד"כ ממקורות הסיוע הממשלתיים

הרבה רצון טוב וכוונות טובות מאפיינים את העוסקים בנושא ועובדי מט"י. במקומות רבים חברו אל סניף המט"י גם אנשי הרשות המקומית וגורמים נוספים שמטרתם לתרום לפיתוח כלכלי מקומי ואזורי. לעתים – גודש הפעילות במט"י יוצר מערכת ביורוקרטיות עד שלבעל העסק קשה למצוא בה את מבוקשו.

הייתי אחד הראשונים שהצטרף לפרויקט החונכות של משרד התמ"ת סמוך להקמתו, ועקב כך קשור למערכת של מט"י. סברתי אז, ואני ממשך להאמין גם היום, שזו מצווה גדולה לסייע לעסקים קטנים וליזמים מתחילים להגדיר נכון את תכניותיהם ולאתר את הכלים הנכונים שיסייעו להם במימושן. אלה הן גם מטרות המט"י.

היום, לאחר צבירת ניסיון של שנים רבות בייעוץ עסקי וכתיבת תכניות עסקיות, לאחר שלמדתי והשתלמתי בתחומים מגוונים של פיתוח עסקי ופיתחתי את "שיטת השפע" – אני עושה זאת קצת אחרת משהדברים נעשים במסגרות של מט"י.

שלב האבחון הראשוני: בניגוד לנהוג במסגרות הייעוץ של מט"י, שלב זה מתבצע על ידי בפגישת ההיכרות ובמהלכה. לשלב זה אני מקדיש עד 90 דקות בלבד שבסיומן איתרתי את נקודות החוזק והחולשה של העסק ושל הבעלים גם יחד. לשלב זה הוקדשו בזמנו בפרויקט החונכות ובמסגרות מט"י השונות 20 שעות ייעוץ אשר היה צורך לסכמן בדו"ח אבחון כתוב. למיטב ידיעתי – נוהל זה לא השתנה מהותית. בדומה למט"י, יכול הלקוח לבקש ולקבל ממני גם דו"ח אבחון כתוב, אבל לרוב אנו נוהגים לעבור ישירות לכתיבת התכנית העסקית.

כתיבה של תכנית עסקית: משך הזמן הדרוש לכתיבת תכנית נגזר מתחום הפעילות המתוכנן ומורכבותו. הכנה של תכנית עסקית לעסק רגיל יכולה להסתיים תוך כשבועיים, בעוד שתכנית לעסקים מורכבים בתחומי היי-טק או בנושאים חדשניים עשויה לצרוך עד כחודש ימים של עיבוד חומר וכתיבה. לוחות זמנים אלה קצרים מהותית מאלה הנהוגים, בדרך כלל, במסגרות של מט"י. התכנית העסקית מותאמת לצרכים של הלקוח ויש הבדל בין תכנית המיועדת לגיוס כספים בבנק או גיוס שותפים לבין תכנית שמטרתה העיקרית לקבוע ולהציג תכנית עבודה לעסק. גם התאמות כאלה אינן מקובלות במסגרת מט"י.

ליווי וחניכה: עסקים רבים, בעיקר אלה הנמצאים בשלבי ההקמה שלהם, חייבים לקבל הדרכה שוטפת ומעקב אחר ביצוע התכנית העסקית. אני נוהג לנצל תקופה זו על מנת ללמד את בעל העסק חלק מהחומרים של "שיטת השפע" על מנת שיהיה באפשרותו להמשיך ולנהל את העסק גם ללא ליווי צמוד שלי. שלא כמו במערכת של מט"י, אני מציע שלושה חודשי חניכה חינם למי שמזמין כתיבת תכנית עסקים, או תכנית עסקית חינם למי שמתחייב על כמות מינימלית של ליווי וייעוץ שוטף. הטבות אלה אינן קיימות במסגרת מט"י והן אטרקטיביות מאד מבחינת יחס התמורה שמקבל הלקוח לעלות.

השגת מימון והלוואות: אני ממליץ לכל בעל עסק לבנות מערך פיננסי נכון לעסק שלו, כולל מימון מתאים. הנהלים והקריטריונים של כל קרנות הסיוע – מוכרים לי היטב וגם האפשרויות והמגבלות של השגת אשראי במערכת הבנקאית. התכנית העסקית שמלווה את הבקשות למימון מסייעת רבות לקבלת האישורים.

יש יתרונות מסוימים למט"י, ויש יתרונות רבים בקבלת כל השירותים שהעסק צריך מיועץ אישי-
אני אתן לך ידע מקצועי רב ואוביל את העסק שלך להצלחה.