כל עסק, בכל תחום ובכל גודל זקוק לכתיבת תוכנית עסקית. אריה כהן חונך עסקי הוא האדם אליו יהיה עליכם לפנות על מנת להשלים את המשימה הזו בהצלחה ולהביא לצמיחה של העסק שלכם. חשוב לזכור כי התכנית צריכה להיכתב על ידי היזם עצמו, רצוי בליווי צמוד של יועץ עסקי. זאת על מנת לקבוע את מבנה התכנית בצורה שמתאימה ביותר לאופי ומטרת העסק.

 

כתיבת תוכנית עסקית טובה היא הדרך לכוון את המצפן של העסק שלכם לכיוון הנכון בעבורו. בעזרתה של התכנית אתם תוכלו לבחור דרכי פעולה נכונות לפיתוח של העסק, לבדוק חלופות לאותן הדרכים ולבחון בצורה מעמיקה את התוצאות תרחישים שונים. הדבר למעשה יעזור לכם להקים מטרות ויעדים ולבחון את הדרך הטובה והיעילה ביותר להשגתן.

 

  • תכנון מקדים – טרם תחילת כתיבת התכנית אתם זקוקים לתשובות לשאלות כמו, מי קהל היעד שלכם ודרך אילו אמצעי תקשורת תוכלו להגיע אליו, מיהם המתחרים הפוטנציאליים שלכם, מה היתרונות של העסק שלכם על אחרים ועוד.
  • מטרות ויעדים – יהיה עליכם למצוא את המטרות והיעדים לטווח הארוך לתוכנית העסקית שלכם. מחקרים הוכיחו כי עסקים בעלי חזון הצליחו להגיע להצלחה יתרה והאריכו ימים לעומת עסקים ללא חזון מוגדר.
  • חלוקת תקציב נכונה – חשוב לשים לב כי אתם כוללים את ההוצאות וההכנסות הצפויות שלכם. כל תוכלו לחלק את התקציב הצפוי על פי צרכים שונים שלכם, בין אם מדובר על תקציב שיווקי, תקציבי השקעות או ההוצאות הנדרשות לשם השקעה בכוח אדם ועלויות שכר.

 

כולם צריכים תכנית שכזו

חשוב לציין כי כל עסק באשר הוא זקוק לתכנית עסקית. כל עסק אשר שואף להתפתח בתחומו, חייב להגדיר את אופיו ומטרותיו בצורה מדויקת. זאת תוך שימוש בנתונים מהעבר על מנת ליצור תכנית עתידית מפורטת ככל הניתן. כיום אין זה מספיק להיות טוב בתחום בו אתה עוסק, אתם חייבים ליצור בעבור עצמכם תמונת מצב נוכחית ולהגדיר בעבוד עצמכם את המקום אליו אתם מעוניינים להגיע.