אני רוצה להקים עסק עצמאי אבל חסר לי כסף. מה עושים?

השאלה הבסיסית היא – כמה כסף צריך וכמה הון עצמי יש לך?

הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה מעמידה הלוואות עד סכום של 500,000 ₪ ל-5 שנים כנגד ערבות מדינה על 70% מהסכום שאושר, והייזם משקיע 20% מסכום ההשקעה ממקורותיו.

אם התכנית שלכם מתייחסת לסכומים קטנים יחסית – ניתן להגיע למקורות מימון אחרים, ולפעמים גם לקבל מהבנק את האשראי הנדרש ללא סיוע של קרנות ציבוריות או ממשלתיות, כאשר מציגים תוכנית עסקית טובה ונכונה.

אם אנחנו לא יודעים למכור ולנהל מו"מ עם לקוחות – האם תוכל לעזור?

בהחלט!

מרכיב חשוב ב"שיטת השפע" הוא נושא ניהול תקשורת בצורה נכונה והקשבה לצרכים של קונים פוטנציאליים. אתם לומדים, בין היתר, לזהות את שפת הגוף של העומדים מולכם ולנצל מידע זה על מנת לנהל תקשורת נכונה ומלאה. אתם לומדים לנסח נכון מוצרי פרסום ואתם לומדים לתקצב באופן קבוע תקציבים מספיקים לביצוע פעולות הקידום של העסק.

האם מוכרחים להקים חברה בע"מ על מנת להפעיל עסק?

לא בהכרח.

אני לא סבור שרק היקפי המחזורים קובעים את המועד בו צריך להקים חברה בע"מ. אפשר להפעיל עסק גדול כעוסק מורשה ועסק קטן כחברה בע"מ, וההחלטה על הצורך בהקמת חברה נגזרת בעיקר ממורכבות הפעילות ולעתים מהצורך להסדיר בצורה ברורה מערכות יחסם בין שותפים בעסק.

האם חשוב להכין תכנית עסקית לפני פתיחת עסק חדש?

חיוני!

התכנית העסקית אמורה, בין היתר, להציג בצורה ברורה תשובות למרבית השאלות החשובות למקבל ההחלטה, כולל השאלה הבסיסית – באם העסק הוא ריווחי מספיק וכמה כסף צריכים להשקיע ומי ילווה לנו את הכסף החסר. התכנית העסקית הטובה מהווה עבור היזם מעין "ספר תקציב" שהוא יכול להתקדם בביצוע על פי הכתוב בו.

מה הכי חשוב לבדוק לפני שפותחים עסק חדש?

  1. האם יש ביקוש וקונים פוטנציאליים למוצר או לשרות שאתם רוצים לספק באזור בו אתם מתכוונים להקים את העסק.
  2. האם יש מספיק כסף לביצוע ההשקעה הראשונית ולהפעלה במשך מספר חודשים כמעט ללא הכנסה.
  3. מה אתם יודעים ומה אתם לא יודעים על ניהול עסק והיכן ניתן ללמוד את הקטעים החסרים לכם או לשכור שירותים מתאימים להשלמת החסר.

 

רוצים להתקדם?

לחצו כאן ומלאו פרטיכם

השאירו פרטים

ואחזור אליכם בהקדם


קידום ושיווק בגוגל קידום ושיווק בגוגל