אין לכם תכנית עסקית עדיין? אריה כהן חונך עסקי יוכל לסייע לכם לבנות אחת, ועל ידי כך לסייע בהובלת העסק שלכם קדימה אל עבר שפע ופריחה כלכלית ומקצועית גם יחד. התכנית העסקית מתארת למעשה מצב עתידי רצוי של העסק שלכם בתחומים שונים, כלכליים, שיווקיים ותפעוליים ומשלבת בתוכה את הדרך שיהיה עליכם לעבור על מנת להשיג את המטרות המצוינות בה. תוכנית זו היא למעשה מפרט של תוכנית פעולה אשר תסייע לבעלי העסק להבין לאן וכיצד עליהם להמשיך.

 

מה כוללת תכנית עסקית ?

כאמור, תכנית עסקית היא למעשה מפת הדרכים לקביעת המטרות של העסק והדרכים להשגתן. את התכנית מומלץ להתחיל לכתוב עוד טרם הקמת העסק על מנת לבחון האם הקונספט והמודל העסקי הנבחר הם אכן המתאימים ביותר עבור העסק החדש. הנקודות המהותיות בהן מתמקדת התוכנית העסקית כוללות בן היתר גם:

  • מהות העסק – נקודה זו חייבת להיות מוגדרת עד לרמה הבסיסית והמדויקת ביותר. זהו המקום להרחיב על המוצר/שירות אותו אתם מציעים, מה התועלת ללקוח, מהן המטרות, החזון והערכים עליהם מבוסס העסק.
  • מודל עסקי מסודר – זה יגדיר בתורו את התוכנית הפיננסית של העסק בעזרת מודל מסודר. בנקודה זו יש להגדיר את ההוצאות וההכנסות הצפויות לעסק על מנת לאתר בעבורכם את הדרך הנכונה ביותר להתנהלות פיננסית תקינה.
  • אסטרטגיה שיווקית – זו תכלול את הגדרת קהל היעד שלכם, הדרכים היעילות ביותר להגיע אליו והדרך הנכונה ביותר לשימור לקוחות קיימים.

 

תכנית מדויקת הינה תכנית מנצחת

אחד הדגשים שחשוב ביותר לזכור היא העובדה כי ככל שהתכנית העסקית שלכם תהיה מדויקת יותר ותענה בהרחבה על כל הנקודות אותן היא כוללת, הרי שאתם יכולים לקבל את תמונת המצב העתידית המדויקת ביותר בנוגע להתפתחות העסק שלכם. אריה כהן חונך עסקי, מפתח "שיטת השפע", הינו ללא ספק האדם המתאים ביותר על מנת לסייע לכם בכתיבת תכנית עסקית איכותית אשר תוביל את העסק שלכם קדימה.