תכנית עסקית היא מסמך ניהולי המספק תמונה עתידית כוללת של העסק או המיזם מבחינה שיווקית, תפעולית, כלכלית ועוד. תכנית עסקית מאפשרת לבצע ניתוח מדויק של העסק, זאת על מנת לגייס הון או שיתופי פעולה. תכנית עסקית משמשת לבדיקת כדאיות והתכנות כלכלית של העסק וכן לצורך תכנון אסטרטגיה לטווח ארוך. תכנית מסוג זה חשובה לכל בעל עסק, מקטן ועד גדול, כאשר ישנה חשיבות לכתוב תכנית זו בשלבים המוקדמים של העסק ואף טרם פתיחתו, זאת על מנת להבין האם כדאי בכלל לפתוח את העסק ולבסס אותו על המודל הקיים או שיש צורך לבצע שינויים בקונספט, בהוצאות ובהכנסות הצפויות.

תכנית עסקית כהכנה לשנה הראשונה 

השנה הראשונה של כל עסק היא הקשה מכל. הסטטיסטיקה מראה כי במספר תחומים במשק 4 מתוך 5 עסקים נסגרים כבר בשנה הראשונה. לא מדובר רק בטעויות שנעשו במהלך הדרך, מדובר בטעויות שנעשו טרם פתיחת העסק וחרצו את גורלו טרם פתיחתו. 

יתכן ומדובר בהוצאות נלוות שלא נלקחו בחשבון, יתכן ומדובר בתמחור לא נכון של המוצרים, מיקום לא נכון של העסק, שיווק כושל או הלוואה גדולה מדי שבעל העסק לא מצליח לעמוד בהחזריה.

על מנת להימנע מטעויות אלה ולהקדים תרופה למכה תוכלו לפנות אל אריה כהן אשר יבנה עבורכם תוכנית הבוחנת את :

  • ההיבט הכלכלי – פיננסי של העסק בעזרת מודל עסקי מסודר
  • ההיבט השיווקי של העסק, הגדרת קהל יעד והדרכים להגיע אליו
  • ההיבט הטכנולוגי הבוחן את היתרון היחסי של המוצר לעומת המתחרים
  • ההיבט האסטרטגי הקובע את הפעולות שיש לבצע בכל התחומים הנ"ל

לא משאירים את עתיד העסק ליד המקרה

הגיע הזמן לקחת אחריות על ההצלחה שלכם ושל העסק שלכם. אל תשאירו זאת ליד המקרה – הגיעו בהקדם לקבלת ייעוץ עסקי מקיף ומקצועי מטעם אריה כהן, מפתח "שיטת השפע" אשר מבטיחה להביא את העסק שלכם לשיאים חדשים. על ידי מחויבות מלאה לתהליך מצד הלקוח מצליח אריה כהן לצמצם את אחוז העסקים הנסגרים ומביא אותם לשגשוג אישי וכלכלי.

תכנית עסקית